Září 2017

The Agonist, Sirenia a The Birthday Massacre již příští týden v Ostravě

26. září 2017 v 23:03 Novinky

Již přístí středu můžete vyrazit do ostravského Barrák Music Clubu a užít si trojici skvělých kapel - kanadské The Agonist, The Birthday Massacre a norskou Sirenii.
Akce začíná v 19.00 a cena lístků v předprodeji je 490,-. Více zde.Tarja vydá vánoční album "from Spirits and Ghosts (Score for a dark Christmas)"

26. září 2017 v 19:01 Novinky17. 11. 2017 vyjde Tarje speciální vánoční album "from Spirits and Ghosts (Score for a dark Christmas)". 1CD digipak, 1LP Gatefold (180g, černý) a Digital vyjde u earMUSIC. Koupit ho budete moci v "Official Store for a dark Christmas" (oficiálním obchodu).
Album bude obsahovat 11 klasických vánočních skladeb, stylizovaných do "temné gotiky" a jednu originální skladbu "Together".

"Produkovat temné vánoční album uprostřed léta je velmi zajímavý proces, obzvlášť pokud to děláte u tyrkysového Karibského moře. Velký rozdíl oproti zasněženým Vánocům na které jsem zvyklá z domova ve Finsku. Další důkaz, že temnota přichází z hlouby nitra. Na tomto albu jsem prozkoumávala jinou stránku Vánoc. Vánoce osamocených a chybějících. Vánoce pro ty, kteří nenacházejí radost v blikajících světýlkách a rolničkách."


Dianne van Giersbergen odešla z Xandrie

23. září 2017 v 18:25 Novinky
Dianne van Giersbergen byla až do nedávna součástí německé kapely Xandria, kvůli zdravotním problémům a neshodám v kapele ji ale opustila.
Že členové kapel odchází a zase se vrací není nic neobvyklého, Xandria už má za svou dvacetiletou kariéru ale již 5 vystřídaných zpěvaček: Nicole Tobien, Lisa Schaphaus-Middelhauve, Kerstin Bischof, Manuela Kraller a nově Dianne van Giersbergen.
Jako náhradu pro podzimní evropskou tour vzala kapela zpěvačku z kapely AEVERIUM - Aeva Maurelle.

www.instagram.com/diannevangiersbergen

Vyjádření zpěvačky:
"Jakkoli jsem vám i sama sobě slibovala, že tento okamžik nikdy nepřijde, je tu. Opouštím XANDRII. A důvod je jednoduchý: zůstat dál v kapele by prohloubilo mé zdravotní problémy, které mi kapela způsobila.
Po uplynulé téměř dva roky jsem se snažila nastolovat kapelní a managementové problémy, a to s jediným záměrem. Abych udržela kapelní prostředí zdravé, abychom drželi spolu a byli připraveni na budoucnost. Dnes musím s politováním oznámit, že moje pokusy selhaly a byly ignorovány. Že moje nářky o pomoc se setkaly s finančními výhružkami a emocionálním vydíráním a že moje umíněnost vytrvat, zatímco jsem ignorovala všechna varovná znamení, u mě zanechaly nekontrolovatelné symptomy stresu, což potvrdil i lékař.
Jsem bojovnice, ale seznala jsem, že tento boj nemůžu vyhrát. Nechci odcházet, miluju muziku, kterou jsem pro vás mohla napsat, a to je pro mě všechno, ale nemůžu žít, koncertovat a jednoduše existovat v prostředí, které mi ubližuje. Toto prostředí se nestaralo ani o mě, ani o fanoušky (dokonce mi navrhlo, abych zpívala na playback, abychom mohli hrát více koncertů v řadě) a nějakým způsobem nikdy nevygenerovalo finanční výsledky, a tudíž ani stabilitu pro členy kapely.
Včera večer byla poslední šance usmířit se s kluky zničena, když oni oznámili, že já už nejsem schopná s kapelou nadále vystupovat, přičemž zapomněli, že jsme v nezdravé pozici právě kvůli XANDRII a managementu. Není překvapením, že už si za mě stihli najít náhradu a vykopli mě ze všech sociálních sítí XANDRIE. Tím poslali poslední jasnou zprávu, nemají zájem situaci napravit, ani mě nechtějí podpořit, kdyby to znamenalo částečně upustit od obchodní perspektivy (cituji: "nejsme přátelé"), což vede k shrnutí, že je čas uzavřít tuto kapitolu a popřát všem štěstí v pokračování kapely, kterou jsem tak milovala.
Takže, nevím, kdy se opět potkáme, ale já jsem nenásledovala svou vášeň a nevěnovala tolik hodin studiu a nenajezdila tolik kilometrů, abych všechno vzdala.
Je mi líto, že musím tuto kapitolu uzavřít, ale jsem si jistá, že začnu psát novou. Mezitím se budu soustředit na to, co mě činí opravdu šťastnou a bude se věnovat mé stránce Precious Metal Jewellery a EX LIBRIS.
Doufám, že se uvidíme online a kdo ví, jednou opět zase na scéně. Děkuji všem za pochopení, za vaši lásku a podporu. Jsem vám navždy vděčná!"


picssr.com/tags/aevamaurelle


Vyjádření kapely:
"Drazí, máme pro vás špatné a dobré zprávy. Začněme těmi špatnými. Je nám velmi líto, že naše zpěvačka Dianne už není v současné době schopná s námi vystupovat. Někdy jsou tyto věci mimo náš dosah a existuje i život mimo stage světa, který potřebuje pozornost, takže to prosím pochopte. Bohužel to znamená, že musíme zrušit ruské a americké turné. V současné době už pracujeme na nových datech pro tyto destinace, ale ještě nevíme přesné časy. Sledujte další dění pro vrácení peněz za lístky. Jako krátkodobé řešení pro podzimní evropské turné jsme přijali mezi nás naši kamarádku Aeva Maurelle z alternativní metalové kapely AEVERIUM. Prosím přivítejte Aevu! Tyto show si zapamatujete, už se nemůžeme dočkat!