Říjen 2015

Hlasový rozsah III. - Elize Ryd

7. října 2015 v 8:52 Speciály
Ve female fronted metalu se neustále porovnávají zpěvačky, tahle je nejkrásnější, tahle je nejlepší, tahle nejsympatičtější. Co se ale týče kvality zpěvu zacházíme do hlubokých vod různorodých technik a stylů. Podle mě nelze hodnotit dvě zpěvačky, když každá zpívá jinou technikou i jiný styl muziky.
Můžeme si ale poslechnout jejich hlasový rozsah ve kterém i lajk může poznat jaké tóniny nejlépe jejich oblíbenkyním i neoblíbenkyním sedí a ve kterých naopak nezní tak dobře.
Jméno: Elyze Ryd
Kapela: Amaranthe
Věk: 30
Hlas: Soprano
Mé hodnocení (snažím se hodnotit objektivně, ale samozřejmě mám svůj postoj a "něco" mám radši a něco ne):
2/4
Má celkem slušný rozsah i technika a čistota není špatná, mně se bohužel její hlas nelíbí. Přijde mi tuctový, takový hlas najdete bez většího hledání.

Jak uplynul čas: Nightwish

6. října 2015 v 22:24
Nikdo nemládne a i když se maskéři snaží známým tvářím pomoct jak to jde, čas nezastaví.
Tohle není článek o tom, jak tento a tento muzikant nyní vypadá hůř než před 20 lety. Ne. Prohlížela jsem si nejnovější fotky Tarji a říkala si, jak je krásná a říkala jsem si, jak se změnila za ta léta co jí poslouchám i za ta léta co jsem ji ani neznala. Přišlo mi to nějak fascinující, jak se jí i ostatním členům kapely vepsaly zkušenosti do tváře a co se v nich dá vyčíst. Také mi došlo, že mé idoly z dětství přece jen zestárli, ale že je nemám o nic méně ráda.