Březen 2014

Neonfly: Nové promo (2014)

25. března 2014 v 10:47 Novinky

Na nové promo fotky londýnské kapely Neonfly z letošního roku se můžete podívat c celém článku.

The Agonist - Disconnect Me

22. března 2014 v 14:52 Novinky
Novinky ohledně The Agonist/ Arch Enemy se nám tento týden jen hrnou a tak na sebe hoši z Agonist nedali dlouho čekat a zveřejnili lyric video s novou zpěvačkou, na kterou byli všichni fanoušci dost zvědavý.
Co na Vicky říkáte Vy? Je to obstojná náhrada Alissy? "Vrčet" umí, ale líbí se vám i její melodický hlas?
Arch Enemy - War Eternal

22. března 2014 v 14:46 Novinky
To, že Arch Enemy zveřejnili nový klip několik málo dní potom, co oznámil novou zpěvačku Alissu White Gluz (ex Agonist) nás jenom utvrzuje v tom, že toto rozhodnutí muselo být provedeno už před měsíci a my fanoušci jsme na tuto novinu museli čekat.
Co tedy říkáte fanoušci Arch Enemy na Alissu?
Je mou oblíbenkyní, takže jí fandím a myslím, že píseň "War Eternal" z nadcházejícího alba této death metalové kapely zní moc dobře. Ovšem najde se dost lidí, kterým se Angeli náhrada nelíbí?
Co na to říkáte vy?
The Agonist skončili s Alissou, která nahradí Angelu Gossow

17. března 2014 v 18:43 Novinky
Půl hodiny uběhlo od zveřejnění této smutné/zajímavé zprávy.
Alissa nám v ní oznámila, že s kluky z The Agonist se rozešli a každý si půjde svou cestou. Jejich cesta bude pokračovat s řekyní Vicky Psarakis. (Osobně to schledávám za velmi smutné oznámení hlavně pro fanoušky).
Na druhou stranu nás potěšila, tím, že se přidala k dlouholeté deatmetalové formaci Arch Enemy.
Po dohodě s její několika letou kamarádkou a mentorkou Angelou Gossow se rozhodly, že Angela se po 13 letech v kapele stáhne a stane se "jen" manažerkou.
Alissa White-Gluz jí tedy nahradí v pozici frontmanky.
Vicky Psarakis

Co vy na to?
Mě tahle zpráva teda pěkně nakopala do zadku :D

Alissa White Gluz a Delain

11. března 2014 v 11:14 Novinky


Skupina Delain se chystá vydat své nové album "The Human Contradiction" v dubnu.
Nejvíce diskuzí se vede na téma vystupování s hosty jako Marco Hietala (Nightwish, Tarot), George Oosthoek (ex-Orphanage) a Alissa White-Gluz (The Agonist, Kamelot).
Při rozhovoru s Charlotte Wessels jsme se dozvěděli, jak se ke spolupráci s kanaďanskou Alissou dostala:

"Znám práci The Agonist a vím, čeho je Alissy hlas schopný. Před nějakým časem jsem s ní strávila měsíc na tour s Kamelot a co zpívala s nimi bylo úplně něco jiného. Když jsem viděla Agonist poprvé, byla jsem ohromena dvěma tak rozdílnými hlasy, které můžou vyjít z jedné osoby :). Byla jsem tím ohromena, protože vidě Alissy výkon na YouTube a naživo jsou dvě naprosto odlišné věci.
Ale s Kamelot to bylo hodně něco jiného a to mě hodně překvapilo :).
Popravdě se mi její "řev" líbí, protože je velmi dynamický. Je jednou z osob, které si dokážu představit jako součást naší muziky nadlouho, protože mám opravdu ráda zpěváky, kteří jsou tak univerzální a inovativní.
Je to rozdíl když poznáte někoho a když s ním strávite čas na tour, je pak mnohem přirozenější zeptat se na spolupráci. Bylo štěstí, že s námi chtěla spolupracovat."


Omlouvám se za kostrbatý překlad, je dělán narychlo :)
zdroj: carlbegai.com

Dymytry vydali Homodlaka

5. března 2014 v 14:21 Reportáže a recenze
Je tomu zhruba dva týdny, co začali Dymytry zveřejňovat písně z alba, které právě v tyto dny vyšlo.
První byl song Plameňáci, který mě moc neoslovil a tak jsem se děsila, co bude dál a také, jestli nám Dymytry torchu nezastydli na jednom místě.
Píseň "Přichází noc" jsem se snažila vzít s nadhledem..prostě taková ta píseň - blbinka, pro zasmání, chápala jsem, kam tím hoši mířili, ale jenom kolem mě profrčela a na první poslech nezanechala nějaký hlubší dojem.
Další píseň Čas nezastavíš a Nora mě po prvním poslechu vyděsili ještě víc. Písně to nejsou špatné, ale člověk si přišel, že texty Dymytry ztratily na hloubce a muzika na originalitě.
Další písně jako Baskerville, Zlatí hoši nebo Homodlak mě naštěstí zase uklidnili.
Navíc mi přijde, ale je to jen můj názor, že vydali album hrozně rychle po Neonarcis a že se snažili využít situace "dokud frčíme". Možná s tím měli ještě chvilku počkat, protože na tom možná některé písně dost ztratili, ale možná už "na víc nemají". Jsem fanoušek a nechci je nějak urážet, jsem ráda, že tvoří, ale my bychom klidně vydrželi ještě chvíli čekat.
Zatím jsou mezi písněmi velké rozdíly - velmi dobré- - velmi zapomenutelné-.
Zatím jsem z nových Dymytry lehce rozpačitá a musím si celé album nejdřív pořádně poslechnout, abych si dokázala utvořit nějaký celistvý názor. (Samozřejmě máte na píseň rozdílné názory po prvním poslechu a po naposlouchání)

A co vy? Už jste si nové písně poslechli? A co váš názor na ně?