Leden 2012

Living Breathing Films aneb filmový počin Coreyho a Shawna

30. ledna 2012 v 20:36 Novinky
Dva z členů maskované enigmy Slipknot se rozhodli vstoupit i do segmentu filmového průmyslu a založili svou vlastní filmovou společnost. Konkrétně se jedná o zpěváka Coreyho Taylora (jinak též Stone Sour) a perkusionistu Shawna Crahana aka Clowna.
Společnost byla pojmenována Living Breathing Films, a že pánové nelení, dokazuje už první krátkometrážní film, který byl zveřejněn krátce po založení společnosti. Snímek byl také představen na zahajovací párty letošního Sundance Film Festivalu.
zdoj:musicserver.cz

Evanescence - My Heart Is Broken

24. ledna 2012 v 20:48 Novinky

Nový videoklip od kanadské kapely Evanescence.


Zemřela Nicole Bogner, bývalá zpěvačka Visions of Atlantis

24. ledna 2012 v 15:25 Novinky

O rakouské kapele Visions of Atlantis se na tomto blogu nic nedočtete, ale přece jen je smutné, když nás někdo z metalového světa opustí.


Nicole Bogner bývalá zpěvačka této kapely(2000-2005) zemřela 6.1.2012, v pouhých 27 letech, když podlehla chorobě, se kterou už delší dobu bojovala.
"Nebýt Nicole, nebylo by ani Visions of Atlantis.Její jedinečný hlas a osobnost se stali obrovskou částí kapely..," vzpomínají zbylý členové.

Corey o Slipknot v roce 2012

19. ledna 2012 v 19:21 Novinky
Činky stranou, v tomto případě jde o čistě spirituální posilování, které Slipknot, alespoň dle slov frontmana Coreyho Taylora, v tomto roce čeká. Pokud tedy dosud zbývaly jakékoliv překážky, jež maskované enigmě bránily v útoku na nahrávací studio, doufejme, že během následujících dvanácti měsíců konečně padnou a v roce 2013 se konečně dočkáme nov... ale dost fantazírování, takto současnou situaci okolo Slipknot vylíčil Corey v rozhovoru pro serverLoudwire.com:

"Myslím, že v roce 2012 budeme jako kapela hodně posilovat. Smrt Paula je pro nás pořád čerstvá, i když je to už rok a půl. Je to pořád něco, co mi každou noc nedá spát. Jsem si jistý tím, že pokud bychom to uspěchali a udělali něco, co naplno necítíme, fanoušci by to určitě poznali. Fanoušci poznají, že něco není správně, že to bylo vytvořeno pod nátlakem a že to prostě není upřímné. Pokud něco, vždy jsme se snažili být k našim fanouškům upřímní, jak jen to bylo možné. Přesně proto jsem si zvolil svou cestu a řekl 'Podívejte, nejsem připravený to udělat'. A vím moc dobře, že v kapele jsou lidé, kteří to neradí ventilují na veřejnost, ale vím, že to cítí stejně jako já, protože mi to řekli. Myslím, že dokud ostatní ví, že se k tomu časem dopracujeme, ani jim to nevadí. Ale ten čas zatím nenastal.

Až uděláme další desku, musíme si být jistí tím, že to bude skutečně pro Paula. Osobně si myslím, že většina z nás dosud na takovou otevřenost není připravena. Podle mě musíme dělat nejdřív malé krůčky, abychom zesílili jako kapela. Pak se teprve můžeme vrhnout na velká rozhodnutí. Navíc byl jedním z našich hlavních skladatelů a po jeho odchodu vznikla v našem nitru velká mezera, kterou nejde necítit. Proto zatím nejsem připraven, ještě to prostě nedává smysl. Je to jedna z těch věcí, jež ze mě v očích posluchačů dělá padoucha. Když totiž řeknu, že teď nebudeme nahrávat, velká část z nich si to vyloží tak, že kapela končí. Všichni by se měli uklidnit. Nikdy jsem nic takového neřekl. Řekl jsem pouze, že chvíli potrvá, než nahrajeme další desku. Čím více se teď budeme ukazovat tam venku a potvrdíme, že jsme znovu ta sehraná jednotka, tím více lidí uklidníme."

zdroj:maggots-lair.com

Jimovo a Mickovo nové kytary

17. ledna 2012 v 16:33 Novinky

Opiumofthepeople.net: Podle informací serveru ibanez-news.blogspot.com by se měly brzy na produkční linky firmy Ibanez vydat hned dva nové signature kytarové modely Micka Thomsona! Konkrétně by mělo jít o kytary Ibanez MTM100 BK a Ibanez MTM10 BR, přičemž prvně jmenovaná nebude na svém krku postrádat ani Mickův charakteristický nápis SEVEN.
Jim Rootnavázal na svou úspěšnou spolupráci s firmou Fender a výsledkem je následujícíSquier Jim Root Telecaster signature model, jehož uvedení na trh by mělo být otázkou několika málo týdnů.
zdroj:maggots-lair.com

Máte rádi Apocalypticu?

14. ledna 2012 v 21:38 →Ostatní←

Co říkáte na toto finské seskupení? Anketa je v celém článku ↓. Pokud máte obsáhlejší názor, rádi si ho přečteme v komentářích :).

Tarja předvedla ve Zlíně nové písně

14. ledna 2012 v 10:22 Novinky
Při včerejším koncertě ve Zlíně se Tarja nepředvedla jen s jejími staršími a známějšími písněmi, ale i se dvěma zcela novými - Into The Sun a Never Enough.

Tarja - The Queen of Ice

12. ledna 2012 v 20:17 Novinky

Toto je fanouškovské video, vyrobené mnou jako tribute finské královně ledu Tarje Turunen.


Epica - Nové promo fotky 2012

11. ledna 2012 v 17:12 Novinky

Více fotek v celém článku


Metallica nahrává tvrdší černé album

10. ledna 2012 v 16:19 Novinky
Metallica

Čtveřici metalových businessmanů z Metalliky pravděpodobně neúspěch a kritika ze všech stran společné desky s Lou Reedem"Lulu" postrašila natolik, že se fanouškům snaží dávat všemožně najevo, že jsou stále tou starou dobrou Metallikou. Nejdříve vydali digitální EP se čtyřmi skladbami z dob nahrávání minulé desky "Death Magnetic" a nyní slibují, že jejich chystaná novinka se vrátí k jejich kořenům. Tedy těm komerčně úspěšným kořenům.
Kytarista Kirk Hammet pro magazín Rolling Stone totiž prohlásil, že právě nahrávaná novinka bude takovým"tvrdším Černým albem". Jeho kolega Lars Ulrich dodal, že novinkové písničky budou více postavené na riffech a budou rozhodně kratší. Nyní mají téměř hotovo osm skladeb. Návrat k legendární černé desce je poměrně logický - Metallica letos tuto nahrávku na několika koncertech přehraje celou včetně písní, které muzikanti živě dosud nehráli.
Kapela na svém oficiálním webu také potvrdila, že na rok 2013 chystá 3D projekt... což je ale taky zatím vše, co o něm prozradila. Koncem měsíce se také dočkají fanoušci, kteří stále mají rádi fyzické nosiče. Původně digitální EP "Beyond Magnetic" totiž 30. ledna vyjde i na CD.
zdroj:musicserver.cz