Březen 2011

Corey se bojí prvního koncertu po Paulově smrti

29. března 2011 v 9:17 Novinky
V nejnovějším vydání britského magazínu Kerrang!, které mimochodem šťastní bastardi ze západu najdou právě nyní na svých novinových stáncích, povídá Corey Taylor otevřeně o svých obavách z návratu na koncertní pódia po loňském úmrtí baskytaristy Paula Graye.

"Jsem k smrti vystrašený," říká Corey. "Absolutně nejsem připraven na ty emoce, které v tom momentě nastanou. První show (17. června v Řecku) bude opravdovým testem. Vlastně celé to turné bude jeden velký test. Je to velmi těžké, kámo... pořád se to odráží na mém životě. Blížíme se k prvnímu výročí jeho úmrtí a já se s tím pořád kurva nedokážu srovnat.


zdroj:www.maggots-lair.cz

Slipknot Wait and Bleed Disney Version

25. března 2011 v 15:37 Slipknot
Pro připomenutí originál:
A tady Disney verze:D

Metal uklidňuje nervy aneb, když vás někdo nasere

25. března 2011 v 14:58
Jak mi dají všichni metalisté za pravdu, metal nejen, že dokáže rozproudit krev, ale dokáže také uklidnit nervy.
To ovšem neznamená, že si pustíte nějaký pomalý candák.. ne, uklidní i pořádnej nářez. Dokonce hlavně ten uklidní.
Představte si, třeba když vás někdo neskutečně nasere, ale nemůžete mu nic říct, ani nic udělat.
Co pak?
Stačí si hodit sluchátka, pustit si pořádnou muziku (Třeba I Love To Say Fuck od Murderdolls- skvělá k takovímto příležitostem), představit si dotyčného, jak mu rozbíjíte hlavu o stěnu, a pak všechno odvane....
Kolikrát jsem poslouchala večer v posteli a ne a ne usnout. Pak si pustím zázračné Slipkoty a jejich Psychosocial a chrním jako mimino.
Zpátky k věci.
Takový People Shit taky není vůbec špatný, když jste rozohnění, protože zařvat si pořádně "People is shit", to také není na škodu. Svět se vám potom zdá mnohem míň zajímaví, jako, kdyby vám byl jedno. Sice vás všechno sere, ale co?! Když nic jiného na světě není k radosti, muzika tě udrží na životě.
Mnoho lidí uklidňuje hlavně gothic metal. Ponuré tóny gothic písní totiž rozloží i toho nejtvrdšího metalistu.
Nebo si naopak můžete pustit nějakou "psycho vypatlávačku"( Slipknot - Purity, Gently nebo Iowu), jak tomu říkám, jelikož, když zhasnete a něco takovýho si pustíte, tak je vám nejlíp.
Jak já říkám, metalem ke zdraví!

Joey: "Slipknot nikdy nezemřou!"

21. března 2011 v 11:22 Novinky
Jak už určitě víte, Joey Jordison svým vzezřením ozdobil obálku aktuálního vydání britského rockového týdenníku Kerrang!, který s ním při té příležitosti pořídil obsáhlý rozhovor. Po minulém lehkém preview tu máme konečně o něco fortelnější kus textu, tak tedy s chutí do toho:

Kerrang!: Jak jsi se vůbec dozvěděl, že je Paul po smrti?

Joey: "Tohle je opravdu.. opravdu smutné. Dozvěděl jsem se to totiž ve chvíli, kdy mé letadlo přistávalo v Des Moines z Zombieho turné. Říkal jsem si "Super, konečně jsem doma, teď si trochu odpočinu.". Když jsme přistáli, zapnul jsem telefon a v tom mi volá můj manažer a já říkám jenom něco ve stylu "Co se děje?", on na to "Paul Gray právě zemřel." a já říkám "COŽE?". Byl jsem v tu chvíli v zkurveném letadle vedle zkurvených lidí a snažil se udržet alespoň trochu v klidu, i když bych v tu chvíli nejradši roztřískal všechno okolo. Snažil jsem se mluvit v klidu a říct mu "Proč mi to kurva říkáš teď? Nemohlo to počkat do chvíle, než dorazím domů? Doma budu až za 30 posraných minut.". Pak mi došlo, že mi to řekli, abych se to nemusel dozvědět od někoho jiného. Byl jsem v naprostém šoku. Pak se můj telefon rozzářil jako přiblblý vánoční stromek a já se jenom přemáhal, abych se nerozbrečel. Pak jsem ten zkurvený telefon rozmlátil. Přímo v tom letadle."

Kerrang!: Když Paul zemřel, napadlo tě alespoň jednou, že je to konec Slipknot?

Joey: "Ne. Něco takového mne nenapadlo ani jednou. Nikdy jsme vůbec nepomysleli na to, že bychom hodili ručník do ringu. Věděli jsme, že musíme pokračovat i nadále. Můj přítel sice zemřel, ale co by asi chtěl, abychom udělali? Skončili? To teda kurva ne! Slipknot nejsou o tom, kdo v té kapele je. Je to o krvi, je to o síle, je to o spojení mezi skupinou lidí."

Kerrang!: Stmelila Paulova smrt Slipknot?

Joey: "Jo, kámo, určitě. Proč musel můj nejlepší přítel zemřít, abychom spolu začli konečně komunikovat jako lidské bytosti? Ale o to vlastně jde - když s někým z nás není něco v pořádku, postavíme se jeden za druhého. Tentokrát už bylo bohužel příliš pozdě."

Kerrang!: Co přimělo Slipknot vystoupit na letošních Sonisphere festivalech?

Joey: "Kontaktovali nás. V tu chvíli jsme velmi truchlili nad Paulovou smrtí, což děláme dodnes, takže naše původní reakce zněla "ne". Bylo to tím, že ta situace byla tehdy opravdu čerstvá a celé se to pořád neslo vzduchem. Ale poté jsme o tom začli přemýšlet a uvažovat nad časem, který tomu věnujeme. Mluvil jsem s Shawnem a řekl mu "Musíme to udělat pro Paula, abychom to uzavřeli a vzdali hold našemu příteli.". Fanoušci tak uvidí ty nejvíc emotivní Slipknot koncerty v naší historii. Zatím nebudu říkat, co přesně plánujeme, ale rozhodně to neprošvihněte. Bude to naprosto šílené."

Kerrang!: Použil jsi slovo "uzavřít" - myslíš, že nadcházející koncerty sehrají velkou roli v procesu srovnávání se s Paulovou smrtí?

Joey: "Nikdy to plně neuzavřeme. Byl můj nejlepší přítel. Byla to má spřízněná hudební duše, všechno jsme dělali společně. Jde o to, že... bylo by to skoro až zneuctění, kdybychom to neudělali. Slipknot nikdy nezemřou. Dokud jsme spolu, nedojde k tomu. Až nastane náš čas, určitě to poznáme. Slipknot jsou mé dítě. Můj život. Znamenají pro mě všechno. Vše, co dělám, je pro mě celým mým světem, ale když dojde na Slipknot.. je to prostě má krev. Tyto koncerty budou ultimátním triumfem. Věřte mi, čekání se tentokrát rozhodně vyplatí."

Kerrang!: I tak ale bude velmi divné přijít na pódium bez Paula, ne?

Joey: "Bude to bizarní. Paul je duchem s námi, je se mnou každý den. Bude to opravdu, opravdu explozivní show. Bude to dobré pro nás všechny. Není v tom žádná negativita, nejsme na nikoho naštvaní. Ale já to prostě musím udělat. Od té doby, co k té tragédii došlo, jsem si nenasadil masku. Nikdo z nás si ji nenasadil. Ale až to uděláme, bude to... čekáme na to se zadrženým dechem."


Murderdolls zrušili koncerty v Japonsku

21. března 2011 v 11:15 Novinky
Vloni reaktivované hudební spojení dvojice Joey Jordison / Wednesday 13, známé jako Murderdolls, vydalo skrze své oficiální webovky následující prohlášení:

"S velkým zklamáním oznamujeme, že jsme byli nuceni zrušit naše zbývající koncerty v Japonsku.

Zůstali jsme v Tokiu, zatímco ostatní kapely utíkaly. Chtěli jsme pro vás odehrát sérii skvělých koncertů, které v těchto těžkých dobách potřebujete. Nakonec se ale promotéři rozhodli, že všechny koncertní aktivity musí být zrušeny.

Milujeme hrát v Japonsku a doufáme, že k lidem, které jsme tentokrát neviděli, se ještě vrátíme.

Naše modlitby směřují vstříc dobrým lidem v Japonsku a jejich rodinám, jež byly postihnuty touto strašnou tragédií. Pomoci můžete i vy - stačí odeslat SMS ve tvaru REDCROSS na číslo 90999."

Murderdolls byli nuceni své koncerty zrušit kvůli silnému zemetřesení, které v pátek Japonsko postihlo. Jeho ničivý efekt byl znásoben následnou vlnou tsunami a havárií v jaderné elektrárně Fukušima, z níž i nadále uniká životu nebezpečná radiace. Počet mrtvých se v tuto chvíli zastavil na cifře 2000, dalších 10000 lidí je však nadále pohřešováno.

www.maggots-lair.com

Tarja opět v Čechách

21. března 2011 v 11:08 Novinky

Nejlepší metalová zpěvačka naší planety se v rámci světového turné v roce 2012 opět zastaví také v České Republice, a to hned 2x! Její exklusivní koncerty proběhnou dne 13.1. ve zlínské sportovní hale Euronics a o den později 14.1. v pardubické malé ČEZ Aréně. Ve Zlíně to bude vůbec první koncert TARJI k novému turné a Tarja zde bude celou show připravovat a zkoušet. Takže věříme, že pro vás přichystá některý den před show, nebo v den show i setkání a autogramiádu:).
Vstupenky za zaváděcí cenu, platnou do vyprodání emise 1.000ks vstupenek, jsou v předprodeji od dnešního dne.


Vandalové zaútočili na hrob Paule Graye

12. března 2011 v 12:09 Novinky
Paul Gray (Slipknot)

Hrob Paula Graye, baskytaristy americké metalové formace Slipknot, který zemřel skoro před rokem se stal cílem zlodějů. Vandalové sebrali z náhrobku dvojici sošek. Konkrétně se má jednat o sošku Buddhy a chrliče.
Pozůstalí členové kapely důrazně apelují na veřejnost, aby se obě malé skulptury dostaly na své původní místo. Na webu Slipknost stojí:
"Dověděli jsme se, že někdo ukradl dary, které Paul posmrtně dostal. Žádáme kohokoliv, kdo je vzal, aby je okamžitě vrátil na náhrobek."

zdroj:musicserver.cz